Philips toont Hue lampen als onderdeel van dovenvideo

Nieuws Breedband Nederland 29 SEP 2014
Philips toont Hue lampen als onderdeel van dovenvideo

Philips maakt melding van een toepassing van de Hue technologie voor doven en slechthorenden. Hue is het systeem van Philips voor lampen die draadloos geschakeld kunnen worden vanaf een iOS of Android app. Via een open API kunnen andere bedrijven toepassingen ontwikkelen voor de lampen.

Het bedrijf Convo is in de VS actief met een beeldbemiddelingsdienst voor doven en slechthorenden. Het heeft Philips Hue lampen geïntegreerd met het de Convo Mobile Video Relay Services (VRS). De app waarop videogesprekken binnenkomen, bedient ook een lamp in de huiskamer. Gebruikers kunnen aan het lichtsignaal zien wie er belt (lichtringtonen). De dienst is vooralsnog alleen in de VS beschikbaar, maar Philips toont hem wel op een beurs in Eindhoven.

Smart light is een groeimarkt voor Philips. Een van de andere noviteiten is professionele verlichting die zijn energie krijgt over een ethernetkabel. Via power over Ethernet (PoE) kan maximaal 30 watt geleverd worden. Philips heeft er lampen bij gemaakt die een uniek signaal afgeven via patronen in het licht en dus kunnen worden gebruikt voor indoor locatiebepaling.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen