
RTL Group heeft over de eerste helft van 2013 een nettowinst behaald van 418 miljoen euro (+53%). De omzet van het mediaconcern daalde met 1,3 procent naar 2,78 miljard euro, vooral door dalende inkomsten uit reclame.
Het bedrijfsresultaat (EBITA) kwam negen procent hoger uit op 552 miljoen euro. Dit kwam vooral door het vrijkomen van een in 2012 getroffen voorziening van 72 miljoen euro. EBITA-marge bedroeg 19,9 procent (tegen 18% een jaar eerder).
EBITA van RTL Nederland bleef stabiel op 38 miljoen euro, ondanks een daling van de reclame-inkomsten met 5,6 procent. Ook het kijkaandeel bleef naar eigen zeggen stabiel: 32,4 procent in de doelgroep van 20-49 jaar, ofwel 12,1 procent meer dan concurrent SBS.
RTL stelt hard aan de weg te timmeren met zijn digitale strategie. Zo heeft het concern in Nederland recent een meerderheidsbelang gekocht in The Entertainment Group (Videoland, Movie Max), aanbieder van VoD-diensten.