
Samsung rapporteert over het tweede kwartaal van dit jaar een winstdaling van achttien procent als gevolg van lagere prijzen voor chips en flat-screen televisies. De mobiele divisie van Samsung presteerde desondanks goed met een omzetstijging van 43 procent ten opzichte van een jaar geleden.
De groei was te danken aan de stijgende afzet van smartphones en ander mobiele apparaten. Samsung maakte onlangs bekend dat wereldwijd inmiddels vijf miljoen stuks van de smartphones Galaxy SII over de toonbank zijn gegaan. In Q2 behaalde Samsung een nettowinst van 3,75 triljoen won (3,6 miljard dollar) terwijl een jaar geleden nog een winst van 4,28 triljoen won werd genoteerd.
De omzet steeg met acht procent naar 39,44 triljoen won tegenover 37,89 triljoen won een jaar geleden. De mobiele divisie was goed voor een operationele winst van 1,67 triljoen won tegenover 630 miljard won een jaar eerder.
Samsung gaf geen cijfers over het totale aantal verkochte mobiele apparaten in Q2, maar liet wel weten dat dit aantal met single-digit groeicijfers boven de 70 miljoen stuks ligt die in het voorgaande kwartaal werden behaald. Volgens Strategy Analystics heeft Samsung nu een globaal marktaandeel van 21 procent in de totale handsetmarkt tegenover 25 procent van Nokia. In de smartphonemarkt heeft Samsung volgens het onderzoeksbureau een marktaandeel van 17,5 procent tegenover 18,5 procent van Apple. Volgens Strategy Analystics verkocht Samsung 19,1 miljoen smartphones in Q2.