Slim: 'assets pas verkopen na effecten telecomwetten'

Nieuws Algemeen Mexico 12 JUN 2013
Slim: 'assets pas verkopen na effecten telecomwetten'

America Móvil zal geen negatieve gevolgen ondervinden van de onlangs geïntroduceerde telecomwetten in thuisland Mexico. Dat zegt eigenaar Carlos Slim in een interview met CNBC.

De topman denkt dat de winstgevendheid van het bedrijf niet zal lijden onder wetten die bepalen dat telecomproviders in Mexico maximaal 50 procent marktaandeel mogen hebben. Zodoende zou er meer kans zijn voor concurrenten. Ook bieden de wetten nu meer ruimte aan buitenlandse investeerder. Tot voor kort kon een buitenlandse investeerder zijn aandeel niet hoger dan 49 procent laten uitkomen.

Uit onderzoek door de Mexicaanse telecomtoezichthouder bleek America Móvil via dochter TelCel een marktaandeel van 70 procent heeft op de Mexicaanse markt voor mobiele telefonie. Slim zegt verder dat wanneer de effecten van de voorgenoemde wetten merkbaar worden, het bedrijf zal kijken naar de verkoop van assets. "Maar uiteraard wel tegen een redelijke prijs", aldus Slim.

America Móvil kreeg in Nederland bekendheid toen het bedrijf vorig jaar zijn belang in KPN aanzienlijk uitbreidde. Momenteel bezit America Móvil bijna 30 procent van de KPN-aandelen. Volgens geruchten zou America Móvil een bod op KPN overwegen.

Gerelateerde artikelen