SpaceX-CEO Musk weerspreekt dat Starlink-satellieten te veel ruimte innemen

Nieuws Video Wereld 30 DEC 2021
SpaceX-CEO Musk weerspreekt dat Starlink-satellieten te veel ruimte innemen

Elon Musk ontkent dat de Starlink-satellieten van zijn bedrijf SpaceX te veel plek inneemt in de ruimte. Hij zegt tegenover de Financial Times dat er genoeg ruimte is om 'tientallen miljarden' satellieten in een lage baan om de aarde te lanceren.

Musks uitspraken volgen op een claim van de voorzitter van het Europees ruimteagentschap ESA, die beweerde dat Musk 'de regels maakt' voor de opkomende commerciële ruimtevaartindustrie. De Chinese autoriteiten klaagden eerder deze week dat hun ruimtestation twee keer heeft moeten uitwijken om botsingen met Starlink-satellieten te voorkomen.

Musk onderstreept ook dat zijn Starlink-project geen hindernis vormt voor anderen die de satellietindustrie willen betreden: "Een paar duizend satellieten is niets. Het is te vergelijken met een paar duizend auto's op aarde" aldus de topman van SpaceX.

Gerelateerde artikelen