Studie Microsoft: Belgen beveiligen zich slecht online

News Broadband Belgium 4 FEB 2013
Studie Microsoft: Belgen beveiligen zich slecht online

 Belgen scoren middelmatig inzake hun gewoonten om hun PC en smartphone te beveiligen tegen online bedreigingen. Dat kwam naar voor in het jaarlijks onderzoek dat Microsoft uitvoerde om zijn Microsoft Computing Safety Index op te stellen. Op een schaal van 100 scoren de Belgen gemiddeld 35 op het gebied van online veiligheidsgewoonten. België zit daarmee 1 punt boven de gemiddelde internationale score.

Qua mobiele online veiligheid beschermen Belgen zich behoorlijk, blijkens de index van 45. Bijna de helft van de Belgen (47%) is voorzichtig aan wie ze hun mobiel nummer doorgeven; 43 procent vermijdt om op verdachte links te klikken en 37 procent gebruikt een blokkerings-pincode voor zijn smartphone.

Om het bewustzijn omtrent online veiligheid te vergroten, trekken  Microsoft en Belgacom, in samenwerking met Child Focus, op dinsdag 5 februari naar scholen in heel België om kinderen van het 4e tot 6e leerjaar te trainen in veilig online gebruik. Deze actie kadert onder meer binnen de internationale Safer Internet Day van 5 februari.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen