
Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft Tele2 deels gelijk gegeven in een zaak over de gereguleerde tarieven voor co-locatie in centrales van KPN. De gerechtsgevolgen van het Opta-besluit van 6 maart 2006 blijven echter in stand.
De zaak speelt tussen Tele2 en Opta, met KPN als belanghebbende. Tele2 heeft op 16 oktober 2008 hoger beroep ingesteld in deze zaak, het CBb heeft op 6 maart jl. uitspraak gedaan. De zaak is enkele keren aangehouden voor om nieuwe documenten te onderzoeken.
Alternatieve aanbieders zoals Tele2 huren ruimte voor hun eigen apparatuur in centrales van KPN (co-locatie). Het geding betreft de goedkeuring door Opta/ACM van het kostentoerekeningssysteem dat door KPN op basis van Embedded Direct Costs (EDC) is gehanteerd voor de vaststelling van de co-locatietarieven voor de periode van 1 juli 2004 tot en met 31 december 2005.
Tele2 stelt dat KPN ten onrechte te veel personeelskosten heeft toegerekend aan ontbundelaars en dat Opta heeft nagelaten om eigen onderzoek te doen. De rechtbank Rotterdam wees in 2006 het beroep van Tele2 af, met het oordeel dat Opta de door KPN opgeleverde EDC berekening zorgvuldig heeft beoordeeld.
Het CBb geeft Tele2 gelijk op het punt dat de cijfermatige onderbouwing van sommige personeelskosten (ook achteraf) ontbreekt, maar stelt ook vast dat Opta in redelijkheid mocht uitgaan van prognoses uit 2003-2004. De overige grieven in het hoger beroep van Tele2 heeft het CBb van de hand gewezen.