Telecom- en internetproviders moeten vanaf eind 2020 contract samenvatting bieden

News General Europe 18 DEC 2019
Telecom- en internetproviders moeten vanaf eind 2020 contract samenvatting bieden

De Europese Commissie heeft nieuwe regels aangenomen waarin staat vastgelegd dat het aanbod van telecom- en internetproviders beter met elkaar vergeleken moet kunnen gaan worden. Alle telecom- en internetproviders in de Europese Unie moeten uiterlijk per 21 december 2020 een uniforme samenvatting van maximaal drie pagina's van het contract bieden. Vanwege de uniforme opzet van dit contract, kunnen afnemers op contractsniveau de voorwaarden vergelijken van verschillende aanbieders.

De contract samenvatting is een duidelijke en versimpelde weergave van het leveringscontract, zodat afnemers zich bewuster zijn waar zij voor tekenen. In het contract moet tot uiting komen welke diensten geleverd worden, welke prijzen gelden en wat de looptijd is van het contract. Ook technische details zoals internetsnelheden en informatie over eventuele automatische verlengingen en geldende opzegtermijnen moeten tot uiting komen op de uniforme contract samenvatting. 

Volgens Thierry Breton, commissaris interne markt bij de Europese Commissie, is het voor Europese consumenten momenteel een flinke opgave om het aanbod van de vele telecom- en internetaanbieders te kunnen vergelijken. De nieuwe regels, die ingaan op 21 december 2020, moeten dit eenvoudiger gaan maken. 

Gerelateerde artikelen