Telecomspecialist VVD Bart de Liefde weg uit de Tweede Kamer

Nieuws Algemeen Nederland 28 JAN 2016
Telecomspecialist VVD Bart de Liefde weg uit de Tweede Kamer

Bart de Liefde, lid van de Tweede Kamer voor de VVD, verlaat de politiek. De VVD meldt dat De Liefde binnen drie weken zijn zetel opgeeft en gaat werken bij Uber.

Sinds de laatste verkiezingen was De Liefde woordvoerder op het gebied van telecom en ICT. Hij heeft zich vooral sterk gemaakt voor de wetswijziging die de positie van de kleine zakelijke eindgebruiker versterkt. Die aanpassing is door de Tweede Kamer en zal zonder discussie de Eerste Kamer passeren.

In een telefonische reactie (voordat zijn overstap bekend werd) reageert hij opgetogen dat de Eerste Kamer de wijzigingen in de Telecommunicatiewet als hamerstuk behandelt. “Dat betekent dat de wijzigingen zo spoedig mogelijk in werking kunnen treden. Dit zal leiden tot meer concurrentie op de markt voor kleine zakelijke diensten, met positieve gevolgen voor kwaliteit, service en prijs.”

Hij ziet wel een risico, namelijk dat aanbieders hun klanten benaderen met contracten met een zeer lange looptijd. Hij zegt al voorbeelden te hebben gekregen van overeenkomsten voor vijf jaar, in ruil voor korting op het maandbedrag. “Daarmee komen ondernemers echter in een klassieke lock-in terecht. Als die signalen sterker worden, dan gaan we zorgen dat dat verhinderd wordt”.

De Europese verordening met daarin de definitie van netneutraliteit wordt nog wel een issue voor de Tweede Kamer, denkt hij. “De kans is groot dat er op vrij korte termijn diensten worden aangeboden, zoals mobiele tv buiten de bundel, gratis bellen of toegang tot social media. Op korte termijn kan dat aantrekkelijk zijn voor consumenten, maar op langere termijn zijn er risico’s voor de positie van nieuwkomers. “Dat zijn voorzienbare risico’s, omdat wat bedrijven gaan doen, niet meer netneutraal is”.

Gerelateerde artikelen