Vivendi oneens met plannen Mediaset voor holding in Nederland

Nieuws Video Italië 11 JUL 2019
Vivendi oneens met plannen Mediaset voor holding in Nederland

De Franse mediagigant Vivendi heeft sterke kritiek op de stap van de Italiaanse omroep Mediaset om een nieuw, in Nederland gevestigd tv-bedrijf te creëren. Mediaset kondigde vorige maand aan dat het streeft naar een pan-Europese alliantie. 

In een eerste reactie zegt Vivendi dat de prijs die wordt aangeboden aan aandeelhouders die hun opnamerechten willen uitoefenen, te laag is en dat het plan de belangen van minderheidsbeleggers schaadt. "Vivendi hekelt het echte doel van Mediaset ... dat is om de fundamentele principes van aandeelhoudersdemocratie te omzeilen," zei het bedrijf, volgens Reuters.

Vivendi heeft 28,8 procent van Mediaset in handen. Het riep recentelijk op tot een buitengewone aandeelhoudersvergadering om een recentelijk goedgekeurde loyaliteitsaandeelregeling in te trekken, waarbij beleggers van Mediaset twee stemrechten zullen hebben voor elk aandeel dat gedurende ten minste 24 achtereenvolgende maanden wordt gehouden. 

Geen stem voor Vivendi

Bij die stemming op 18 april was Vivendi echter uitgesloten, evenals Simon Fiduciaria, een trust waarin Vivendi 19 procent van zijn aandelen onder heeft gebracht. Daarom zijn de beslissingen die tijdens die vergadering zijn genomen, inclusief het nieuwe stemsysteem, ongeldig, stelt Vivendi.

Een vergelijkbaar systeem wordt geïntroduceerd in de in Nederland gevestigde mediagroep MediaforEurope (MFE), die Mediaset opricht om de activa van zowel de Italiaanse mediagroep als die van de in Madrid genoteerde eenheid, Mediaset España, onder te brengen – in een reverse takeover. Onlangs meldde een andere bron dat Vivendi kan worden uitgesloten van stemmen op de aandeelhoudersvergaderingen van september om die voorgestelde nieuwe holding goed te keuren. 

Gerelateerde artikelen