Voys Telecom liep 200 offerte-aanvragen mis door fout in systeem

News General Netherlands 4 AUG 2021
Voys Telecom liep 200 offerte-aanvragen mis door fout in systeem

Telecomprovider Voys Telecom is 200 offerte-aanvragen misgelopen door een fout in het systeem, zo maakt het bedrijf bekend op zijn eigen blog. Het proces liep stuk doordat klanten een IBAN-nummer, met cijfers en letters, invulden op een plek waar eigenlijk een KvK-nummer, met alleen cijfers, hoorde.

De fout ontstond nadat integratietool Zapier de gegevens vanaf Gravity Forms naar CRM-systeem Hubspot probeerde te sturen. Hoewel Gravity Forms de foutieve invoer geen probleem vond, kon Zapier de invoer niet verwerken. Daardoor werden de gegevens niet doorgezet naar het klantcontactsysteem en kwamen de aanvragen niet binnen bij het adviesteam.

De provider had in eerste instantie niets door, omdat de formulieren wel werden ingevuld. De fout werd volgens Voys 'bij toeval' ontdekt. Daarna heeft het bedrijf een taskforce opgericht en persoonlijk contact opgenomen met alle offerte-aanvragers.

Voys geeft toe dat het hier niet gaat om 200 unieke aanvragen - er zaten bijvoorbeeld ook dubbelingen bij. "Maar toch, elke gemiste potentiële klant is er een te veel. Voor Voys én voor de potentiële klant, want die neemt contact op en hoort vervolgens niks meer van ons. Niet zo netjes", zo vindt de provider.

Gerelateerde artikelen