
De ITW Global Leaders’ Forum (GLF) maakt bekend dat BTS, Interoute, Sprint, Tele2, Telia Carrier, Telstra, MNF Group inclusief TNZI en Vodafone zich hebben aangesloten bij tien andere carriers in een industriegedreven Code of Conduct die fraude op internationaal telecomgebied moet tegengaan. Elke organisatie die de Code of Conduct ondertekent zet zich in voor het beperken van fraude in de wholesale telecomindustrie door samenwerking.
De Gedragscode bevat commitment tot het monitoren en rapporteren van frauduleuze activiteiten; vasthouden aan het door i3forum aanbevolen proces om fraude te detecteren; het blokkeren van frauduleuze nummerreeksen en bestemmingen; passende maatregelen nemen om betalingsstromen naar degenen die fraude plegen te stoppen; een toezegging om informatie over frauduleuze verkeersstromen te delen met carriers, evenals het aannemen van standaard contractbepalingen die betrekking hebben op frauduleus verkeersmanagement.
De Code of Conduct werd in maart opgesteld door het GLF in samenwerking met i3forum. Het werd geïnitieerd ter bescherming van het wereldwijde carrier ecosysteem en het voorkomen van criminele activiteiten. De oprichters waren A1 Telekom Austria, BICS, BT, Colt, Deutsche Telekom ICSS, Etisalat, Orange, PCCW Global, Telefónica en Türk Telekom International.