Winst Samsung groeit dankzij memory chips, compenseert lagere smartphone-resultaten

News General Korea, Republic of 31 OKT 2018
Winst Samsung groeit dankzij memory chips, compenseert lagere smartphone-resultaten

Samsung Electronics rapporteert een sterke stijging van de resultaten over het derde kwartaal, vooral aangejaagd door de verkoop van geheugenchips en de groeiende vraag naar OLED-panelen. Dit hielp een daling van de winst op smartphones compenseren, die onder druk staat vanwege zwaardere concurrentie en een zwakke vraag. Samsung meldt dat het bedrijf een vertraging van de resultaten verwacht in het vierde kwartaal vanwege seizoensinvloeden op de componentenactiviteiten.

In lijn met de voorlopige cijfers die eerder werden gedeeld, steeg de kwartaalomzet jaar-op-jaar met 5 procent tot KRW 65,446 biljoen. De bedrijfswinst steeg met 20,9 procent tot een record van KRW 17,57 biljoen. De nettowinst verbeterde tot KRW 13.15 triljoen van KRW 11.19 triljoen een jaar geleden.

Winst smartphonedivisie daalt

Bij de divisie Mobiel & IT daalde de omzet jaar-op-jaar met 10 procent, maar steeg met 4 procent ten opzichte van het tweede kwartaal naar KRW 24,91 biljoen. De bedrijfswinst daalde tot KRW 2.000 miljard van KRW 3.29 biljoen een jaar geleden.

Samsung meldt dat het in het afgelopen kwartaal een 'solide verkoop' van zijn belangrijkste modellen realiseerde, maar de totale smartphoneverkopen bleven gelijk door de lagere verkoop van mid- en low-end toestellen. De daling van de winst was het gevolg van toegenomen promotiekosten en een negatief valuta-effect, evenals lagere inkomsten voor de netwerkactiviteiten na de concentratie van LTE-investeringen door overzeese carriers in de eerste helft van dit jaar.

Hogere smartphoneverkopen in Q4

Met het oog op het vierde kwartaal verwacht Samsung dat zijn smartphoneverkopen zullen toenemen, met name dankzij de nieuwe middenklasse smartphones zoals de Galaxy A7 en de A9. Verwacht wordt echter dat de inkomsten zullen dalen als gevolg van hogere marketinguitgaven.

Het bedrijf verwacht dat de vraag op de smartphonemarkt in 2019 licht zal stijgen, voornamelijk door premiumsegmenten. De concurrentie zal echter waarschijnlijk in alle segmenten toenemen, omdat de belangrijkste kenmerken van premium-modellen zich blijven uitbreiden tot modellen in het low- en mid-end segment.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen