
Yahoo verliest zijn juridische topman, terwijl CEO Marissa Mayer afziet van haar bonus over 2016. In beide gevallen zijn de twee vorig jaar naar buiten gekomen hacks van miljoenen gebruikers-accounts de oorzaak.
Het vertrek van Bell volgt op de conclusie uit een intern onderzoek dat zijn afdeling onvoldoende gereageerd heeft op hacks uit 2012, 2013 en 2014, ondanks het feit dat er genoeg informatie beschikbaar was om op te treden. In 2012 ging het om gestolen gegevens van circa 200 miljoen accounts. In augustus 2013 zijn er bij een hack gegevens van circa 1 miljard gebruikers ontvreemd. In 2014 was er een tweede hack, waarbij ongeveer een half miljard accounts betrokken waren.
Naar aanleiding van het bekend worden van beide hacks heeft de Amerikaanse operator Verizon een nieuwe overnameprijs uitonderhandeld voor de aankoop van de belangrijkste Yahoo-activiteiten. In 2016 kwamen Verizon en Yahoo de overname overeen voor een bedrag van 4,83 miljard dollar. Daar gaat nu 355 miljoen dollar van af. De resterende activiteiten van Yahoo, voornamelijk belangen in in de Chinese internetgigant Alibaba en Yahoo Japan, gaan verder onder de naam Altaba.CEO Marissa Mayer, die zal vertrekken na het afronden van de overname, ziet vanwege de hacks af van haar bonus en optieregeling over 2016. Het gaat om een bonus in contanten van 1 miljoen dollar en opties op aandelen ter waarde van enkele miljoenen dollars. Ook Mayer wordt verweten dat zij te traag heeft gereageerd op informatie inzake de hacks.