Ziggo Sport introduceert eerste Mobile AR-voorbeschouwing van Nederland

Nieuws Video Nederland 8 APR 2021
Ziggo Sport introduceert eerste Mobile AR-voorbeschouwing van Nederland

Ziggo Sport heeft in Nederland een primeur op het gebied van augmented reality in sport. In aanloop naar El Clásico, de wedstrijd tussen Real Madrid en FC Barcelona, wordt voor het eerst voorbeschouwd op de wedstrijd in Mobile augmented reality (AR). Commentator Sierd de Vos blikt met behulp van de smartphone vanaf donderdag vanuit de woonkamer vooruit op de wedstrijd.

Daarvoor is geen speciale app nodig: kijkers kunnen via de landingspagina ziggosport.nl/sierd toegang geven tot de camera en bewegingssensoren van de smartphone, waarna de commentator op elke gewenste plek verschijnt en de aanstaande wedstrijd voorbeschouwt.

"De manier waarop we televisiekijken verandert. Ziggo Sport groeit mee door continu te innoveren en zo consumenten altijd en overal de beste kijkervaring te bieden", zegt Will Moerer, directeur Ziggo Sport. "Mobile AR is een uitermate geschikte manier om het traditionele tv-kijken te verrijken. Zo zou je in de toekomst 3D-circuits of opstellingen met live statistieken op je salontafel kunnen bekijken, gewoon met je mobiele telefoon."

AR wordt al ingezet in de TV-uitzendingen van Ziggo Sport. Zo worden de Formule 1-raceweekenden dit seizoen weer geanalyseerd en besproken vanuit een virtuele pitbox, waarbij data en details van de wagens met behulp AR kunnen worden uitgelicht. Ook interviewden Rob Kamphues en Robert Doornbos onlangs live Max Verstappen in Monaco, die door middel van AR in de studio in Hilversum tevoorschijn kwam.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen