Komt KPN met een eigen variant op de Horizon-box van UPC?

Commentary Video Netherlands 12 NOV 2010
Komt KPN met een eigen variant op de Horizon-box van UPC?

Nokia Siemens Networks heeft op 9 september een nieuwe oplossing voor IPTV gepresenteerd, Ubiquity Multiscreen TV Platform. Op 10 september werd bericht dat Belgacom, een bestaande klant, als eerste het nieuwe platform zou afnemen, op 16 september gevolgd door een andere belangrijke IPTV-klant: KPN. En dezer dagen demonsteert NSN deze ‘end-to-end solution’ tijdens een conferentie in de VS.

De toegevoegde waarde voor de consument is onder meer breed en NSN kondigt een aantal zaken aan die naar het zich nu laat aanzien standaard zullen zijn voor ‘TV kijken 2.0’:

  • de integratie van webcontent,
  • consumptie op een willekeurig scherm (met ‘session continuity’: naadloos doorkijken op je smartphone als je halverwege een film de deur uit moet),
  • de toevoeging van een ‘recommendations engine’ (aanbevelingen op basis van eerder geconsumeerde content),
  • een app store (on-screen widgets) voor toegang tot o.a. Facebook, Twitter en Picasa,
  • de mogelijkheid van t-commerce (met een click overgaan tot een ‘impulsaankoop’).

Natuurlijk noemt NSN ook een paar voordelen van dit systeem voor zijn operatorklanten:

  • eenvoudig (integratie van back office en management systeem),
  • goedkoop (de ‘client’ is ontwikkeld op het open source Qt-platform voor applicaties en user interface),
  • concurreren met (gratis) OTT (over-the-top) content,
  • meer consumptie door de consument als gevolg van het verruimde aanbod en toegang via ‘multiple devices’, waardoor meer content ‘gemonetiseerd’ wordt.

Vanuit KPN is het opvallend stil over het contract (tot 2012) met NSN, waarin het nieuwe platform is toegevoegd aan de bestaande IPTV-diensten. Liberty Global ventileert al sinds eind 2009 dat het met een nieuwe set-top box komt (de Horizon) om OTT-diensten naar de ‘connected TV’ te brengen. Belgacom denkt in 2011 van start te kunnen gaan, mogelijk geldt dat ook voor KPN. Kortom, het ziet ernaar uit dat zowel UPC als KPN in 2011 met een hybride set-top box komt. De vraag is dan nog wat Ziggo gaat doen en natuurlijk ook al die andere triple play providers. De ontwikkeltijd van deze nieuwe systemen is tamelijk lang (jaren), waardoor UPC en KPN een fors ‘time-to-market’ voordeel kunnen opdoen - mits de ontwikkeling niet stagneert.

Related Articles