
Als er televisie wordt gekeken, doet driekwart van de Nederlanders dat op een flatscreen en kijkend naar digitale televisie. Bijna driekwart van de digitale kijkers maakt gebruik van uitgesteld kijken en ruim een op de drie zet de tv op pauze. Dat stelt T-Mobile Online op basis van de jaarlijkse TV-barometer, uitgevoerd door Synovate.
De interesse in 3D televisie neemt toe. Vorig jaar was 1 op de 7 geïnteresseerd in 3D televisie. Dit is in 2011 gestegen naar bijna 1 op de 4 personen. Een kwart wil in de toekomst ook thuis 3D televisie kunnen kijken en 22 procent verwacht dat 3D televisie de standaard wordt.
De manier waarop Nederlanders televisie kijken verandert door de technologische mogelijkheden. Vergeleken met vorig jaar nemen kijkers meer de regie over hun TV-avond. Ze maken vaker gebruik van de extra diensten van digitale televisie. Twee op de drie gebruikt de digitale TV-gids, maar ook de ‘harddisk recorder’ (46%) en de pauzemogelijkheid (37%) zorgen voor een nieuwe manier van televisie kijken. De TV op pauze zetten gebeurt meestal voor een toiletbezoek (53%), een telefoontje (53%) of een snackpauze (42%).
Persoonlijke behoeftes en voorkeuren, zoals de keuze voor tijdstippen en favoriete programma lijken leidend in het inrichten van de eigen TV-avond. 40 Procent neemt bijvoorbeeld programma’s op en kijkt ze terug op een tijdstip dat beter uitkomt.