Ahold lanceert kassaloos betalen in AH to go winkels

Nieuws Mobiel Nederland 24 SEP 2018
Ahold lanceert kassaloos betalen in AH to go winkels

Albert Heijn introduceert ‘tap to go’ contactloos mobiel betalen in de Ah to Go winkels. Gebruikers van de speciale tap to go app hoeven niet meer langs de kassa met hun aankopen. Ze vullen hun winkelmandje door met de tap to go kaart of een Android telefoon contact te maken met de schapkaart. Tien minuten later wordt het totaalbedrag afgeschreven van de bankrekening die aan de app gekoppeld is.

De twee Ah to go winkels in het AMC Amsterdam krijgen de methode als eerste, kort daarna gevolgd door de winkel op Amsterdam CS. Ahold zal alle 80 winkels in Nederland met de tap to go functies uitrusten. AH to go heeft al lange tijd een speciale app, met kortingsbonnetjes. 

De dienst werkt met geschikte Android telefoons, niet met iPhones. Als alternatief voor de telefoon biedt AH to go een speciale contactloze kaart, waarvan het unieke nummer contactloos wordt uitgelezen. Dit unieke nummer zit gekoppeld aan het persoonlijke account van de klant. 

Albert Heijn heeft de app ontwikkeld met CM.com, een Nederlandse verwerker van betalingsverkeer. Het bedrijf verstuurt ook de sms’jes die steeds meer bedrijven gebruiken voor authenticatie van e-mail of online bankieren. De tap to go app is vorig jaar al getest in het hoofdkantoor van Ahold in Zaandam. 

Gerelateerde artikelen