
BlackBerry heeft zijn resultaten over het eerste fiscale kwartaal van 2014 gepubliceerd. In het kwartaal dat eindigt op 1 juni 2013 (BlackBerry hanteert een afwijkend boekjaar), realiseerde BlackBerry een omzet van 3,1 miljard dollar (2,37 miljard euro), 15 procent meer dan in het voorgaande kwartaal en negen procent meer dan in het eerste fiscale kwartaal van 2013.
De omzet in EMEA kwam negen procent hoger uit dan in het voorgaande kwartaal, in Noord-Amerika 30 procent en in APAC (Azië-Pacific) 35 procent. In Latijns-Amerika kwam de kwartaalomzet zes procent lager uit. Er werden 6,8 miljoen smartphones verscheept, 13 procent meer dan in het vierde fiscale kwartaal van 2013.
Op GAAP-basis kwam het verlies uit voortgezette activiteiten uit op 84 miljoen dollar, 16 dollarcent per aandeel. In hetzelfde kwartaal een jaar eerder waren de cijfers respectievelijk 530 miljoen dollar en 0,97 dollarcent. Het aangepaste verlies kwam in Q1 van 2014 uit op 67 miljoen dollar, 0,13 dollar per aandeel. De cash flow kwam uit op 630 miljoen dollar.
Per divisie bekeken was hardware goed voor 71 procent van de kwartaalomzet, de dienstentak voor 26 procent en software en ‘overige’ voor drie procent. Behalve 6,8 miljoen smartphones werden er ook nog 100.000 PlayBook-tablets verscheept.
Volgens CEO Thorsten Heins blijft er sprake van een zeer competitieve markt, wat uitspraken over verwachtingen erg lastig maakt. Heins beperkt zich dan ook tot de opmerking dat er fors geïnvesteerd blijft worden in de verdere uitrol van smartphones met BB10 en van het BB Enterprise Service platform.
De cijfers van BlackBerry over het eerste fiscale kwartaal van 2014 zijn slechter dan verwacht, schrijft Techcrunch. Zo had Bloomberg Businessweek een winst per aandeel van zeven dollarcent verwacht, bij een omzet van 3,4 miljard dollar. Daarnaast worden bepaalde zaken niet genoemd.
Zo heeft Blackberry 6,8 miljoen smartphones verscheept in Q1, maar wordt niet duidelijk hoeveel ervan het nieuwe OS BB10 hebben. Over het laatste fiscale kwartaal van 2013 liet BlackBerry nog weten één miljoen BB10-toestellen te hebben verscheept. Nu wordt het gezwegen over het nieuwe OS, dat BlackBerry weer de benodigde groei moet geven.
Ook doet BlackBerry geen uitspraken over de abonnementenbasis. In het voorgaande kwartaal waren er nog 75 miljoen actieve BB-abonnees, tegen 79 miljoen het kwartaal daarvoor. Nu wordt er niet ingegaan op het aantal abonnees, voor TechCrunch een teken dat er een negatief omslagpunt bereikt is.
[Update] in een conference call geeft Blackberry-CEO Thorsten Heins aan dat er 2,7 miljoen smartphones met het BB10-OS verscheept zijn, iets minder dan 40 procent van het totaal aantal verscheepte smartphones.