Datanews: Belgacom blijft dominant op zakelijke markt

Nieuws Breedband België 6 DEC 2013
Datanews: Belgacom blijft dominant op zakelijke markt

Belgacom blijft dominant op de vaste- en mobiele zakelijk markt. Dat concludeert Datanews in zijn 17e telecomenquête. Op de zakelijke vaste markt heeft Belgacom een marktaandeel van 62,5 procent. Voor mobiele communicatie en voor datanetwerken liggen de marktaandelen op 55,7 en 43,8 procent. Daarbij is het merendeel van de klanten (60-70%) niet van plan om het komende jaar van aanbieder te veranderen.

Datanews ondervroeg 872 mensen, waaronder CEO’s, CIO’s en IT-managers, programmeurs en ontwikkelaars. Uit de rondvraag blijkt verder dat maar de helft van de zakelijke klanten mobiele- en vaste telefonie bij dezelfde operator afnemen. 28 procent stelt niet tevreden te zijn met hun 3G-abonnementen. Bij Belgacom-dochter Proximus zit het minst aantal ontevreden mobiele klanten (12%), gevolgd door KPN-dochter Base (17%). Bij Mobistar (Orange) zit het aantal ontevreden klanten op 58 procent, bij MVNO Telenet (dat het Mobistar-netwerk gebruikt) ligt het percentage op 36 procent.

Van alle respondenten verwacht 21 procent voor deels of geheel over te stappen naar een 4G-abonnement. Proximus is het verst gevorderd met de 4G-uitrol, Base is onlangs in 15 steden van start gegaan.

Gerelateerde artikelen