
Na de eerdere aankondiging in mei opent Google op 17 juni zijn eerste permanente winkel in New York. De winkel is gevestigd in Manhattan, New York in de wijk Chelsea aan 9th Avenue. Google heeft in het verleden wel diverse pop-up-stores gehad, maar permanente winkellocaties had het bedrijf nog niet.
Via de winkel gaat Google eigen producten verkopen, waaronder het Nest-assortiment met slimme thermostaten, beveiligingscamera's, deurbellen en slimme luidsprekers. Ook de Google Pixel-smartphones zijn in de fysieke winkel van Google verkrijgbaar.
Google heeft nog geen details gegeven over andere locaties waar het bedrijf winkels wil gaan openen. Het is niet duidelijk hoeveel winkels Google uiteindelijk wil gaan openen en of Google ook plannen heeft om winkels buiten de Verenigde Staten te gaan openen.
Tot nu toe verkocht Google zijn hardwareproducten via de Google Play Store, hetzelfde platform waarop Google ook apps en content voor het Android-platform aanbiedt.
Winkels van techbedrijven
Andere techbedrijven werken al langer met fysieke winkels. Apple startte bijvoorbeeld al in 2001 met Apple Stores en heeft ondertussen een wereldwijd netwerk van meer dan 510 Apple Stores. Apple heeft sinds 2012 in Nederland een Apple Store in Amsterdam en in 2014 opende het bedrijf winkels in Haarlem en Den Haag. In België is een Apple Store gevestigd in Brussel (2015).
Ook Microsoft heeft een netwerk van eigen winkels gehad, maar heeft later besloten deze weer te sluiten. Nu heeft Microsoft enkel nog zogenaamde experiencecenters in Londen, New York, Sydney en Redmond.