
Huawei daagt Amerikaanse overheid uit

Huawei zegt open te staan voor een Amerikaans onderzoek naar de handel en wandel van het Chinese telecombedrijf. In een open brief aan de Amerikaanse regering gaat vice-bestuursvoorzitter (tevens chairman van Huawei USA) Ken Hu in op de affaire rond 3Leaf. Huawei zal de assets die het onlangs aankocht van het Amerikaanse bedrijf 3Leaf weer inleveren na een CFIUS review van de transactie waaruit bleek dat deze niet correct was afgehandeld.
Door middel van een formeel onderzoek zou Huawei willen aantonen de verdenkingen van de Verenigde Staten nergens op berusten. De Amerikaanse overheid ontzegde Huawei meerdere malen toegang tot de VS omdat het vermoedt dat het bedrijf nauwen banden onderhoudt met het Chinese leger. Enkele jaren eerder sneuvelde een overnamepoging van 3Com door een blokkade van de Amerikaanse overheid. Huawei zegt nu dat het de afgelopen tien jaar financieel flink heeft geleden onder de in zijn ogen onterechte beschuldigingen.
Categorieën:
Bedrijven:
Landen:
Gerelateerde artikelen
Aanvullen profiel
Alvorens de whitepaper te downloaden willen we vragen je profiel aan te vullen met bedrijf en functie. Na bevestigen ontvang je de whitepaper.