Markt 4G-netwerkapparatuur herstelt dit jaar - CEO Nokia

Nieuws Mobiel Wereld 26 FEB 2017
Markt 4G-netwerkapparatuur herstelt dit jaar - CEO Nokia

Nokia verwacht dat de vraag naar 4G-netwerkapparatuur dit zal weer zal toenemen nadat de vraag hiernaar over zijn piek heen is. Dat zei CEO Rajeev Suri tijdens het Mobile World Congress (MWC) dat momenteel plaatsvindt in Barcelona. 

De topman verwacht dat de vraag dit jaar met 2 procent zal dalen, maar dat er nieuwe kansen liggen in Noord-Amerika, India en Japan. 

Tijdens zijn keynote maakte Suri tevens een driejarige overeenkomst bekend met Telefonica voor de bouw van een netwerk in Londen. In de VS werkt Nokia samen met Intel en Verizon aan pre-commmercial 5G-diensten. Verizon maakte onlangs nog bekend dit jaar te starten met het aanbieden van 5G-diensten. 

Nokia meldde over het vierde kwartaal van 2016 een daling in de resultaten als gevolg een zwakke markt voor apparatuur en gedaalde inkomsten uit licenties. Op jaarbasis daalde de omzet met 13 procent tot 6,715 miljard euro op een pro-forma basis, voor de fusie met Alcatel-Lucent. De omzet van de divisie Networks daalde met 14 procent tot 6,069 miljard euro. 


Gerelateerde artikelen