Rabobank biedt betaalsysteem via handsets voor hockeyclubs

News Wireless Netherlands 27 JUN 2011
Rabobank biedt betaalsysteem via handsets voor hockeyclubs

De Rabobank heeft een pakket gelanceerd dat hockeyclubs ondersteunt bij de invoering van een betaalsysteem met de mobiele telefoon. Het greep voor de introductie de Rabo FIH Champions Trophy aan, die in het weekend van 25 en 26 juni plaatsvond. Samen met de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) start Rabobank de invoering van mobiel betalen in de clubhuizen bij hockeyverenigingen. Hiermee wordt de administratie efficiënter geregeld en neemt de veiligheid van het barpersoneel toe.

Rabobank biedt al langer diensten voor mobiel bankieren aan, waaronder saldo checken en overboekingen doen. Ook het verrichten van betalingen is technisch mogelijk met de mobiele portemonnee van MiniTix en een NFC-chip die op of in de mobiel geplakt wordt. De bank geeft aan dat er geen probleem is voor mobiel betalen, maar dat het vooral een kwestie van bekendheid is. De ambitie van de Rabobank is om heel Nederland over te laten stappen op mobiel betalen. De bank laat Nederland stapsgewijs kennismaken met deze nieuwe toepassing.

Uit recent onderzoek van de Rabobank blijkt dat tweederde van de Nederlanders voordelen zien in het gebruik van de mobiele telefoon als portemonnee. Het onderzoek bevestigt de relatieve onbekendheid van de technische mogelijkheden van betalen met je mobiel. Slechts een kwart weet dat dit nu al kan. Meer dan zestig procent daarentegen denkt dat de techniek het binnen nu en twee jaar toestaat. De mobiele telefoon als portemonnee biedt volgens de ondervraagden vooral uitkomst bij het betalen van parkeergeld (68,2%).

Categories:

Countries:

Tags:

Related Articles