De Reclame Code Commissie oordeelt opnieuw dat T-Mobile onjuiste verwachtingen wekt met de marketing voor “onbeperkt alles” op buitenreclame. De klacht bij de RCC is afkomstig van de Consumentenbond. Na een eerdere uitspraak is op 18 december ook het oordeel van de Commissie van Beroep gepubliceerd.
Volgens de RCC is voor de consument niet duidelijk dat er wel sprake is van een bundel, die overschreden kan worden. Ook beseft de gemiddelde gebruiker niet dat veel toepassingen bij 64 kbps onbruikbaar zijn, waaronder Deezer streaming muziek. Tot slot gaat het ook nog om een beperkt aantal dure abonnementen.
Volgens T-Mobile ging het bij de posters vooral om een teaser en moet de term niet als absoluut worden opgevat. Op de posters staat wel in kleine letters onderaan wat de beperkingen zijn: “Na het overschrijden van je maandelijkse datategoed wordt de snelheid teruggebracht naar 64 kb/s. Bellen en sms’en naar nationale nummers, met uitzondering van betaalde nummers en diensten.”
T-Mobile en de Consumentenbond hebben in zittingen bij de RCC hun standpunten bepleit. Daarbij ging het bijvoorbeeld over de vraag of streaming audio/video valt onder normaal gebruik. Volgens eigen onderzoek van T-Mobile doet 13 procent dat regelmatig tot vaak en 12 procent gemiddeld (1x per week). De RCC oordeelt dat het wel normaal gebruik is en dat er strengere normen gelden voor reclame.