Vivendi verkoopt dochter SFR aan Numericable voor 13,5 mld

News Broadband Europe 7 APR 2014
Vivendi verkoopt dochter SFR aan Numericable voor 13,5 mld

De Raad van bestuur van het Franse mediaconcern Vivendi heeft unaniem besloten om dochter SFR (mobiele diensten en kabeldiensten) te verkopen aan het eveneens Franse Numericable. Deze dochter van Altice telt 13,5 miljard euro neer voor SFR, plus een belang van 20 procent in de nieuw te vormen communicatieaanbieder. Vivendi krijgt nog eens 750 miljoen euro wanneer Numericable-SFR voldoet aan bepaalde winstdoelstellingen.

Bouygues Telecom was eveneens in de race voor SFR, maar vist achter het net. Bouygues bood na diverse aanpassingen van zijn bod uiteindelijk 15 miljard euro in contanten en een belang van 10 procent in de combinatie Bouygues-SFR. Vivendi en Altice waren al enige tijd bezig met exclusieve onderhandelingen.Volgens de RvB biedt de combinatie Numericable-SFR meer synergievoordelen door de bundeling van een vaste en mobiele klantenbasis. Ook zou er minder risico zijn van een afwijzing van de verkoop door toezichthouders en bood Numericable omgerekend de beste deal: ruim 17 miljard euro in contanten en aandelen, inclusief synergievoordelen.

Altice heeft een meerderheidsbelang van 60 procent in Numericable-SFR, nog eens 20 procent is in handen van andere aandeelhouders. Frankrijk telt vier MNO’s als de fusie tussen Numericable en SFR groen licht krijgt van de mededingingsautoriteiten: Orange, SFR, Bouygues en Free Mobile.

Altice heeft ook bekendgemaakt dat het de belangen van Carlyle Cable en Cinven in Numericable overneemt. Carlyle bezit 21,32 procent in Numericable, Cinven 13,27 procent. Altice betaalt 30,50 euro voor 6,5 procent van de aandelen die Cinven in Numericable bezit en 7,5 procent van de aandelen die Carlyle bezit. Voor het resterend belang betaalt Altice met eigen aandelen: 0,97 aandeel Altice voor elk aandeel Numericable. Altice wacht nog op toestemming van de Franse beleggingsautoriteit AMF om de aandelen van Carlyle en Cinven te mogen overnemen zonder een publiek bod uit te hoeven brengen op alle uitstaande aandelen in Numericable. 

Categories:

Regions:

Countries:

Related Articles