Vodafone laat klanten met hersenen raceauto besturen via 4G

Nieuws Mobiel Nederland 17 MEI 2018 Bijgewerkt: 17 MEI 2018
Vodafone laat klanten met hersenen raceauto besturen via 4G

Vodafone introduceert een spel waarbij men op basis van hersenactiviteit een raceauto kan besturen. Onder de noemer ‘Formula Brain-competitie’ kunnen bezoekers in een aantal geselecteerde Vodafone winkels op een virtueel circuit in de Formula Brain game een rondetijd neerzetten. 

Samen met een team uit de Formula Student raceklasse heeft Vodafone de race-ervaring ontwikkeld. Het komt er volgens Vodafone op neer dat hoe beter de deelnemer zich focust, hoe sneller de auto gaat. Op het racecircuit wordt de hersenactiviteit van de coureur gemeten door een headset met speciale sensoren. Deze headset meet de hersenprikkels van de deelnemer. Die prikkels zijn beïnvloedbaar door sterk te focussen, wat ervoor zorgt dat de signalen die via het 4G-netwerk van Vodafone naar de fysieke raceauto worden gestuurd krachtiger zijn. Daardoor gaat de wagen sneller over het circuit. In een 4G-livestream op schermen raast het circuit aan de deelnemer voorbij, wat de ervaring compleet maakt.  

Vanaf 19 mei is het mogelijk om in geselecteerde Vodafone-winkels mee te doen en de kracht van de hersenen testen. Op 20 juni nemen de snelste coureurs het tegen elkaar op in de finale op Circuit Lelystad met een echte auto. De winnaar krijgt VIP-kaarten voor de Grand Prix van Oostenrijk in Spielberg.

Telenet laat klant via VR rol spelen in film en video

Opvallend bij de Vodafone-actie is dat Telenet onlangs ook actie ondernam om de klant mee te laten doen in een fictieve wereld. Eerder deze week kondigde Telenet in België aan ‘The Park’ te gaan introduceren. Dit is een concept waarbij bezoekers virtual reality ervaringen kunnen beleven.

In The Park wandelen bezoekers met een VR-bril en rugzak met sensoren vrij rond in een volledig fictieve wereld waar ze zelf de hoofdrol spelen. Op termijn zou deze een link kunnen hebben met lokale films, series of programma’s, meent het bedrijf. Op 16 juni opent de eerste locatie in Antwerpen.  

Vodafone voert met Samsung ook een race-actie

Vodafone heeft ook met Samsung een actie die eindigt met de Grand Prix van Oostenrijk. De twee bedrijven hebben een gelimiteerde, exclusieve versie van de Galaxy S9 en S9+ uitgebracht onder de naam Red Bull Ring pack. Bij aanschaf van een Vodafone Red of Red Super abonnement met de Galaxy S9 of S9+ limited edition ontvangt de abonnee twee weekendtickets voor de Grand Prix van Oostenrijk. 


Updates
17 MEI 2018 - Informatie toegevoegd

Gerelateerde artikelen