
Aandeelhouders van KPN hebben voor bijna 91 procent ingestemd met de uitgifte van nieuwe aandelen ter waarde van 3 miljard euro. 9,2 procent van de aandeelhouders stemden tegen tijdens de ava. Grootaandeelhouder America Móvil had vanwege zijn belang van ruim 27 procent in KPN de doorslaggevende stem. Het was overigens al bekend dat het Mexicaanse telecomconcern de claimemissie zou steunen.
Mocht de emissie slagen dan geeft dat KPN weer de nodige financiële ruimte. De komende vijf jaar moet het bedrijf 6 miljard euro herfinancieren. De uitgifte van de nieuwe aandelen zal plaatsvinden na de presentatie van de kwartaalcijfers op 23 april.
KPN zag in het vierde kwartaal van 2012 zijn resultaten verslechteren, vooral door sterke concurrentie op de mobiele markt. De omzet nam met 3,0 procent af en onderliggend met 2,4 procent tot 3,27 miljard euro (inclusief 221 miljoen boekwinsten). De EBITDA daalde met 15 procent (onderliggend -16%) tot 1,12 miljard, waardoor de marge bijna 5 punten inleverde op 34,2 procent. Het operationeel resultaat was 129 miljoen euro (-70%) en het nettoresultaat een verlies van 160 miljoen (11 cent per aandeel).