ACM onderzoekt klachten T-Mobile en NLconnect over KPN

Nieuws Breedband Nederland 15 MRT 2019
ACM onderzoekt klachten T-Mobile en NLconnect over KPN

De ACM heeft aangekondigd een onderzoek te starten naar de concurrentie op de glasvezelmarkt. Dit naar aanleiding van klachten die T-Mobile (namens E-Fiber) en brancheorganisatie NLconnect hebben ingediend over KPN. Die beschuldigen KPN van oneerlijke concurrentie en het frustreren van de aanleg van glasvezel op het platteland, zo schrijft het FD.

Aan de hand van de klachten gaat de ACM nu bekijken of glasvezelinvesteringen in buitengebieden achterblijven. 'Wat wij niet wenselijk zouden vinden, is dat er veel geld is voor investeringen en dat er uiteindelijk, omdat partijen elkaar dwarszitten, niet wordt geïnvesteerd en er dus geen ruimte is voor gezonde concurrentie', aldus de woordvoerder van de ACM.

KPN legt nieuwkomers plat

Het betreft de situatie in het Brabantse Deurne. Nadat E-Fiber daar gestart was met de aanleg besloot KPN in dezelfde gemeente ook een glasvezelaanbod te gaan verkopen. Weliswaar alleen in de kern van Deurne. T-Mobile beweert dat KPN bewust de concurrentie opzoekt om kleinere partijen uit de markt te houden. 

'Het ligt voor de hand dat het veel bekendere KPN er in Deurne nu met het gros van de klanten vandoor gaat. En daarmee trekken ze de businesscase van E-Fiber onderuit. Die blijven met de dure adressen zitten. Op deze manier legt KPN nieuwkomers op de markt plat,' aldus Margreet Hoekstra, directeur juridische zaken van T-Mobile.

Brancheorganisatie NLconnect sluit zich aan bij de kritiek van T-Mobile. "Er zijn nu drie miljoen huishoudens aangesloten op glasvezel, maar er zijn er ook nog 5 miljoen te gaan. Dan is het niet efficiënt en niet effectief als je dat op dezelfde plek gaat doen,' zegt Mathieu Andriessen.

Glasvezel heeft weer prioriteit bij KPN

Een woordvoerder van KPN reageerde afwijzend op de kritiek van de concurrentie. "Er is concurrentie op de markt, en dan kun je elkaar tegenkomen. Maar het is niet zo dat wij bewust anderen opzoeken. We hebben onze eigen strategie en daar houden we aan vast."

Bij KPN is de aanleg van glasvezel naar Nederlandse huishoudens sinds de tweede helft van 2018 weer op de prioriteitenlijst verschenen. In de jaren direct na de overname van Reggefiber besloot KPN dat het opwaarderen van het kopernetwerk voldoende zou zijn. Na de komst van de nieuwe CEO, Maximo Ibarra, is de prioriteit weer op de aanleg van glasvezel komen te liggen.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen