
Alibaba rapporteert over de drie maanden tot september een nettowinst van CNY 28,8 miljard (USD 4,2 miljard). Dat is 60 procent minder dan een jaar eerder, toen het e-commerce bedrijf een aanzienlijke winst boekte op zijn belang in Ant Group. De beursgang van deze fintech-dochter van Alibaba is onverwachts uitgesteld.
Extra kosten voor personeelsopties op basis van het belang van Ant wogen ook op de bedrijfswinst, die met 33 procent daalde tot CNY 13,6 miljard. De omzet voor het fiscale tweede kwartaal lag 30 procent hoger op CNY 155,1 miljard, de aangepaste EBITDA steeg met 28 procent tot USD 47,5 miljard.
Cloud computing bleef de sterkste groei vertonen, met een omzetstijging van 60 procent op jaarbasis tot CNY 14,9 miljard. Alibaba zei dat de groei werd geleid door de vraag van internet-, financiële en retailbedrijven. Alibaba Cloud blijft echter slechts 10 procent van de groepsomzet en is nog steeds verlieslijdend, met een negatieve EBITDA van CNY 156 miljoen in het kwartaal. Het segment digitale media en entertainment droeg ook een verlies van CNY 710 miljoen bij, op een omzet van CNY 8,1 miljard, 8 procent meer dan een jaar geleden.
China blijft bulk omzet genereren
Retail e-commerce in China vormt nog steeds het grootste deel van de omzet en groeide met 26 procent tot CNY 95,5 miljard aan inkomsten in het tweede kwartaal. De internationale detailhandel droeg 7,8 miljard CNY bij, een stijging van 30 procent.
Alibaba had geen commentaar op de beursgang van Ant Group, die had moeten beginnen nadat het kwartaal was afgelopen. Het belang van 33 procent in het bedrijf droeg in het kwartaal een winstaandeel van CNY 4,7 miljard bij.