Amazon wil Amazon Pay breder gaan uitrollen

News General Global 10 DEC 2018
Amazon wil Amazon Pay breder gaan uitrollen

Amazon is van plan om Amazon Pay, dat al sinds 2007 bestaat, breder uit te gaan rollen. Naast online betalen moet het volgens bronnen van The Wall Street Journal ook mogelijk gaan worden om met Amazon Pay te gaan betalen in fysieke winkels. Daarmee zou Amazon de directe concurrentie zoeken met bijvoorbeeld Google en Apple, die beide al een vergelijkbare betaaldienst hebben.

Amazon Pay bestaat al geruime tijd, maar is tot op heden nog geen groot succes geworden. Via de dienst kan betaald worden op Amazon zelf, maar ook bij een groot aantal andere - voornamelijk Amerikaanse - webwinkels. Betalingen verlopen via het Amazon account.

Het is nog niet bekend hoe Amazon betalingen in fysieke winkels wil gaan faciliteren. Apple Pay en Google Pay gebruiken hiervoor de NFC chip in smartphones. Bij Apple iPhones is deze NFC chip alleen toegankelijk voor Apple zelf. Apple heeft vooralsnog geen concurrerende betaal-apps toegelaten tot haar ecosysteem. Een andere mobiele betaalmethode is middels het scannen van QR-codes, iets dat in Nederland bijvoorbeeld door iDeal wordt ondersteund. Betalen via QR-codes is in de Verenigde Staten nog niet van de grond gekomen gezien de meeste betaalterminals NFC betalingen ondersteunen. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen