America Movil bereikt target voor belang in KPN

Nieuws Algemeen Nederland 27 JUN 2012
America Movil bereikt target voor belang in KPN

América Móvil heeft genoeg aandelen KPN aangeboden gekregen om het gewenste belang van 27,7 procent op te kunnen bouwen. De deadline van het bod op een deel van KPN liep op woensdag om 17.30 uur af. Tot aan die deadline heeft AMX al 24,91 procent kunnen verwerven. In totaal kreeg het 39,66 procent van de uitstaande beschikbare aandelen aangeboden.

Het Mexicaanse conglomeraat zal slechts het percentage, dat nodig is om het gewenste belang te bereiken, daarvan kopen. Dit zal binnen drie dagen worden aangekondigd. Het gaat om circa 2,82 procent, ofwel 40 miljoen aandelen. América Móvil liet in een persbericht weten nu zo'n 353,3 miljoen aandelen te bezitten in KPN.

Begin mei maakte América Móvil bekend 8 euro per KPN-aandeel te willen betalen. Dit bod werd door KPN als te laag bevonden. Daarom adviseerde KPN aandeelhouders het bod niet te accepteren. De onderneming heeft ook vergeefs geprobeerd om de Duitse mobiele dochter E-Plus te verkopen, om zo de waarde van het aandeel te vergroten.

América Móvil wil met een belang in KPN voet aan de grond krijgen op de Europese telecommarkt. Het bedrijf aast ook op een belang van 23 procent in de Oostenrijkse mobiele operator Telekom Austria. América Móvil heeft meerdere malen aangegeven geen volledige overnames te willen doen in Europa, maar vooral uit te zijn op samenwerkingsverbanden voor de lange termijn.

 

Gerelateerde artikelen