Amerikaanse telecom- en luchtvaartorganisaties onderzoeken samen gevaren 5G voor luchtvaart

Nieuws Mobiel Verenigde Staten 23 DEC 2021
Amerikaanse telecom- en luchtvaartorganisaties onderzoeken samen gevaren 5G voor luchtvaart

Drie Amerikaanse brancheorganisaties hebben aangekondigd samen te gaan werken om de gevaren van 5G voor de luchtvaart te onderzoeken. Het gaat om de Cellular Telecommunications and Internet Association (CTIA), die de Amerikaanse draadloze communicatie-industrie vertegenwoordigt, Airlines for America, die de luchtvaartindustrie vertegenwoordigt, en de Aerospace Industries Association, die vliegtuigfabrikanten vertegenwoordigt.

De drie organisaties zeggen dat ze zullen werken aan een 'gegevensgestuurde oplossing en de uitrol van 5G met behoud van de luchtvaartveiligheid.' Experts uit beide sectoren zullen samenwerken in coördinatie met de Federal Aviation Administration (FAA) en Federal Communications Commission (FCC), de Amerikaanse toezichthouders voor respectievelijk luchtvaart en telecommunicatie.

De aankondiging volgt op de vraag van Boeing en Airbus aan de Amerikaanse regering om de uitrol van 5G uit te stellen. De bedrijven stellen dat de uitrol van de nieuwe C-band het vliegtuigverkeer zou kunnen verstoren.

De FAA onderstreept die zorgen. De organisatie zegt dat men er niet op kan vertrouwen dat radiohoogtemeters hun functie nog goed kunnen vervullen als ze interferentie ondervinden van draadloze breedbandactiviteiten in de 3,7-3,98 GHz-frequentieband. De CTIA zegt echter dat het C-bandspectrum veilig is en geen schadelijke interferentie met luchtvaartapparatuur veroorzaakt. Het verwijst daarbij naar andere landen, die ook 5G gebruiken zonder dat luchtvaartapparatuur daar hinder van ondervindt.

Gerelateerde artikelen