Apple gaat productie iPhone X halveren - Nikkei

Nieuws Mobiel Wereld 30 JAN 2018
Apple gaat productie iPhone X halveren - Nikkei
Apple halveert de productie van de iPhone X in het eerste kwartaal naar ongeveer 20 miljoen stuks als gevolg van mindere verkoopresultaten dan verwacht in de decembermaand. Dat schrijft het Japanse Nikkei. Ondanks het feit dat de iPhone X de best verkochte smartphone was in het vierde kwartaal – afzet van zo’n 29 miljoen stuks volgens Canalys – bleef de verkoop achter bij de verwachtingen in een aantal belangrijke markten zoals Europa, VS en China.

Het terugschalen van de productie heeft gevolgen voor de hele keten. Volgens het artikel heeft het besluit een impact ter grootte van miljarden dollars voor alleen al het eerste kwartaal van 2018. 

De verkoopprijs van de iPhone X start bij 999 dollar. Apple zal de productiedoelstellingen van de goedkopere varianten, zoals de iPhone 8 en 8 Plus, naar verwachting niet aanpassen. Deze liggen op 30 miljoen stuks.

Gerelateerde artikelen