Apple schikt met Italiaanse belastingen voor 318 mln euro

Nieuws Mobiel Italië 30 DEC 2015
Apple schikt met Italiaanse belastingen voor 318 mln euro

Apple betaalt de Italiaanse belastingdienst 318 miljoen euro om een meningsverschil te beeïndigen over niet betaalde belastingen gedurende een periode van zes jaar. Dat stelt een niet nader aangeduide bron tegenover Reuters. Het concern zal ook een overeenkomst tekenen volgend jaar over hoe het vanaf 2015 zijn belastingzaken zal regelen.

De betalingsovereenkomst volgt op toenemende druk van de Europese Commissie en sommige nationale overheden inzake overeenkomsten om winsten tegen belastingafdracht te beschermen. Zo zou Apple 879 miljoen euro aan zakelijke belastingen niet hebben betaald in de periode 2008-2013 over winsten die het in Italie via zijn Ierse dochter gegenereerd heeft. De Italiaanse belastingdienst heeft in de krant La Republica bevestigd dat er een overeenkomst is gesloten met Apple, zonder in te gaan op bedragen. De overeenkomst zal een positief effect hebben op een nog lopend onderzoek, zo is de verwachting. Apple wil niet reageren op het bericht.

Op korte termijn wordt ook een uitspraak verwacht van de Europese Commissie over belastingafspraken van Apple met de Ierse regering. Het gaat hierbij om bedragen die volgens Apple zelf een substantiële impact kunnen hebben als de EC formeel besluit dat Apple vele miljarden euro’s afgeschermd heeft voor belastingafdracht gedurende een periode van tien jaar.

Ook Google, Starbucks, Fiat Chrysler en Amazon zijn onderwerp van onderzoek (geweest) inzake belastingdeals met overheden. De Nederlandse overheid moet van de EC 30 miljoen euro aan niet betaalde belastingen van Starbucks terugvorderen. Luxemburg moet ook niet betaalde belasting terugvorderen, in dit geval van Fiat Chrysler. In de VS ligt Apple onder vuur omdat het ruim 181 miljard dollar aan winsten heeft gestald buiten de VS. Apple zou bijna 60 miljard dollar aan belastingen moeten betalen als het dit bedrag terug zou willen brengen naar de VS.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen