Belgacom, Microsoft bezoeken scholieren voor veilig internet

News Broadband Belgium 23 OKT 2013
Belgacom, Microsoft bezoeken scholieren voor veilig internet
Belgacom en Microsoft kondigen een samenwerking aan met betrekking tot een campagne rond veiliger internet in België. De campagne wordt gevoerd in het kader van Child Focus, een Belgische organisatie die zich inzet voor veilig internet voor kinderen.

Vrijwilligers van zowel Belgacom als Microsoft gaan langs bij 142 Belgische scholen om kinderen attent te maken op de manier waarop ze veilig gebruik kunnen maken van het internet. De doelgroep bestaat uit leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar. Het doel van de campagne van Belgacom en Microsoft is om leerlingen kritisch te leren nadenken bij hun webactiviteiten, hen aanleren de juiste vragen te stellen en te laten inzien wat de mogelijke gevolgen kunnen zijn van bepaald online gedrag.

Belgen scoren middelmatig op vlak van internetveiligheid. Een studie van Microsoft, namelijk de Computing Safety Index geeft aan dat 43 procent van hen voorzichtig is bij het openklikken van verdachte links. Belgische kinderen scoren net iets hoger in dit onderzoek. Zo weet 73 procent hoe een persoon geblokkeerd kan worden op Facebook. 63 procent van de Belgische kinderen weet hoe de privacy-instellingen kunnen worden aangepast of spam kan worden tegengehouden.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen