CBS: online winkels scoren goed in 3e kwartaal

Nieuws Breedband Nederland 5 DEC 2013
CBS: online winkels scoren goed in 3e kwartaal

Postorderbedrijven en internetwinkels waren in het derde kwartaal van 2013 opnieuw de best presterende deelbranche binnen de detailhandel, met een omzetstijging van 7,5 procent. Dit sluit aan bij de groei in de voorgaande kwartalen, aldus het CBS in de Monitor detailhandel over het derde kwartaal 2013 - ontwikkelingen in deelbranches.

Postorderbedrijven en internetwinkels hebben in de eerste drie kwartalen van 2013 ruim 8 procent meer omgezet dan in dezelfde periode vorig jaar. De deelbranche steekt erg gunstig af bij de rest van de retail, die over de eerste drie kwartalen uitkomt op een omzetdaling van ruim twee procent ten opzichte van de eerste drie kwartalen van 2013. De deelbranche heeft nog wel een zeer goed laatste kwartaal nodig om de omzetgroei van negen procent in 2012 te overtreffen.

Winkels in consumentenelektronica zakten door een aanhoudende krimp van het volume verder weg. In het derde kwartaal van 2013 lag hun omzet bijna 13 procent lager dan het jaar ervoor. Dit is de sterkste omzetdaling in ruim vier jaar tijd. Vooral in september nam de omzet sterk af (18 procent). Met ruim 12 procent was de omzetdaling bij de winkels in computers en software kleiner dan het voorgaande kwartaal, maar nog steeds fors volgens het CBS.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen