
De laatste vernieuwingen op televisiegebied kunnen zich in populariteit nog niet meten met traditionele diensten als ‘gewoon een programma kijken’ en teletekst, zo heeft de Consumentenbond uitgezocht. De bond heeft 1085 mensen ondervraagd en meer dan de helft hiervan (55%) bekijkt meerdere keren per week of zelfs dagelijks teletekst. Van de 38 mensen die aangaven over een 3D-televisie te beschikken, gebruiken er 21 de 3D-functie niet of nauwelijks. De bond geeft aan dat het geringe 3D-aanbod hieraan ten grondslag zou kunnen liggen.
Tevens is onderzocht of mensen een internettoegang hebben (267 respondenten) en hoe vaak ze daar gebruik van maken (100 nooit, 50 dagelijks). Voornamelijk YouTube en VoD-diensten van Videoland en MovieMax. Ook is gekeken naar de mogelijkheid om foto’s te kijken op de televisie via usb (80%).
Van de mensen die digitale televisie kijken (874 personen), zegt 17 procent gebruik te maken van een ingebouwde digitale tuner (CAM-module). Dat maakt het een van de beter gebruikte ‘nieuwe’ functies van een tv, concludeert de Consumentenbond. Van de 148 ondervraagden met CAM-module, zegt 91 procent dat hun televisie een elektronische programma-gids (EPG) heeft. De helft van de ondervraagden met een tv met EPG maakt hier ook gebruik van (25% meerdere keren per week).