Deutsche Telekom gaat T-Systems splitsen

Nieuws Algemeen Wereld 18 JAN 2018
Deutsche Telekom gaat T-Systems splitsen

Deutsche Telekom bereidt een splitsing van T-Systems voor, zo bevestigde een woordvoerder aan Reuters. T-Systems biedt IT-diensten en consultancydiensten. Dat worden twee aparte business units. Een terugval in inkomsten bij T-Systems wordt op deze manier tot stoppen gebracht, zo hoop Deutsche Telekom.

Eerder werd de Amerikaan Adel Al-Saleh aangesteld als nieuwe topman bij T-Systems. Zijn taak is het scheiden van enerzijds de klassieke IT outsourcing diensten en anderzijds de andere activiteiten van het bedrijf. Volgens Deutsche Telekom heeft deze stap voordelen voor zowel klanten als voor het bedrijf. De twee business units staan hierdoor dichter bij hun respectievelijke markten en zijn flexibeler.

Deutsche Telekom boekte in het derde kwartaal een waardevermindering op de goodwill van T-Sytems ter grootte van 1,2 miljard euro. 

Samenwerking met Alcatel-Lucent Enterprise 

Deze week werd bekend dat Alcatel-Lucent Enterprise (ALE) en T-Systems een strategische samenwerking zijn aangegaan. De twee partijen zullen gaan samenwerken om bij klanten nieuwe ontwikkelingen op het gebied van IoT, Unified Communications en Communications Platforms as a Service (CPaaS) te integreren.

Gerelateerde artikelen