Deutsche Telekom meldt 27,3% lagere winst in Q1

News General Europe 6 MEI 2011
Deutsche Telekom meldt 27,3% lagere winst in Q1

Deutsche Telekom meldt een omzet in het eerste kwartaal van 14,597 miljard euro, een daling van 3 procent op jaarbasis. Daarin is de omzet van T-Mobile USA niet meegerekend, dat bedrijf werd voor 39 miljard dollar aan AT&T verkocht. De omzet uit voortgezette activiteiten daalde 3,7 procent tot 10,83 miljard euro. De bijgestelde ebitda daalde met 5 procent op jaarbasis tot 4,48 miljoen. Tegenover goede ontwikkelingen bij T-Systems en Telekom Deutschland stonden dalende ebitda’s in Europa en de VS, zware concurrentie, regulatoire maatregelen en belastingdruk.

De bijgestelde ebitda uit voortgezette activiteiten daalde met 2,7 procent tot 3,61 miljard euro. De nettowinst daalde met 43,3 procent tot 480 miljoen en de bijgestelde nettowinst daalde 27,3 procent tot 701 miljoen euro. De vrije kasstroom nam met 26,3 procent af tot 1,1 miljard euro, vooral door seizoensmatige effecten op de capex en rentebetalingen. Deutsche Telekom herhaalt de outlook voor 2011, met een bijgestelde ebitda van 19,1 miljard, inclusief een bijdrage van 5,5 miljard dollar (gerekend tegen een koers van 1,33 dollar tegen de euro). De vrije kasstroom komt naar verwachting uit op minstens 6,5 miljard, exclusief een schikking van 400 miljoen euro voor PTC in Polen.

Het bedrijf stelt dat de “Fix” doelstelling uit het meerjarenplan van maart 2010 gerealiseerd is met de verkoop van T-Mobile USA, de Everything Everywhere joint venture in het VK en de afwikkeling van de juridische strijd rond PTC. De Amerikaanse deal moet overigens nog worden goedgekeurd. De eerste stappen zijn gezet naar de doelen “Transform” en “Innovate”, wat blijkt uit een 28 procent groei in de omzet uit mobiel internet tot 1,2 miljard. Anno 2015 moet de helft van de omzet uit groeimarkten komen.
 

Gerelateerde artikelen