
In het vonnis oordeelde het Hof destijds dat de Europese Commissie in 2014 niet goed genoeg heeft gekeken naar de concurrentie op de markt voor premium tv-content. Liberty Global maakte toen ook tv-zenders.
ACM diende in 2014 nog een verwijzingsverzoek in bij de fusie tussen UPC en Ziggo, met als argument dat de effecten van de fusie beperkt zijn tot de Nederlandse markt en dat ACM het beste is uitgerust om de zaak te beoordelen. De Europese Commissie wees dit verzoek af.
In april van dit jaar heeft Liberty Global een nieuw verzoek tot goedkeuring ingediend voor de fusie. Na nieuw onderzoek geeft de EC dus alsnog groen licht.
Grootste kabelaanbieder van Nederland
Liberty Global maakte 27 januari 2014 bekend dat het Ziggo wilde overnemen. Daarmee zou veruit de grootste kabelaanbieder van Nederland ontstaan, met een bijna landelijke dekking. In februari 2016 kondigden Vodafone Nederland en Ziggo aan te willen fuseren. Daarmee ontstond een tweede vast-mobiele operator met eigen netwerken naast KPN.