'Enterprise mobility verandert structuur van IT-netwerken'

News IT Global 5 JUL 2013
'Enterprise mobility verandert structuur van IT-netwerken'

Ingrijpende technologische trends, zoals enterprise mobility, cloud computing en ICT-outsourcing, veranderen de manier waarop organisaties ICT-diensten leveren en gebruiken. Daardoor is het nodig dat de architectuur van bestaande communicatienetwerken een facelift ondergaat om deze ontwikkelingen te kunnen faciliteren. Hoewel het gaat om een noodzakelijke en ingrijpende wijziging, zal het tijd vergen voordat die afgerond is.

Dit is een van de trends uit het Network Barometer Report 2013 van Dimension Data. De IT-dienstverlener publiceerde de eerste versie van dit rapport in 2009. De rapporten zijn gebaseerd op de Technology Lifecycle Management Assessments die Dimension Data de afgelopen vijf jaar heeft uitgevoerd onder 1.200 organisaties van verschillende grootte en in verschillende sectoren en geografische regio’s.

Dimension Data wijst erop dat de netwerken van de toekomst vanuit architectuurperspectief niet optimaal functioneren wanneer niet alle of bijna alle poorten ondersteuning bieden voor Power-over-Ethernet en kunnen omgaan met Gigabit Ethernet.

Volgens Dimension Data ondersteunt slechts een derde van alle access-switches Power-over-Ethernet. Iets minder dan de helft ondersteunt Gigabit Ethernet.

Gerelateerde artikelen