Glashelder failliet verklaard

Nieuws Breedband Nederland 13 FEB 2014
Glashelder failliet verklaard
De rechtbank in Rotterdam heeft glasvezelaanbieder Glashelder failliet verklaard. Al enige tijd verkeerde Glashelder in zwaar weer, maar directeur Sander Waterval gaf steeds aan dat er mogelijkheden waren voor herstel. Een week geleden werd uitstel van betaling aangevraagd, maar daar kwam op 12 februari met de faillissementsuitspraak een eind aan. Als curator is aangesteld mr. M.J. Thöenes. 

Glashelder biedt glasvezel aan op diverse plekken in Nederland, voornamelijk in en om Eindhoven en in Rotterdam. Glashelder zegt niet hoeveel klanten het heeft. De lokale netwerkeigenaren in Heeze-Leende en Boekel boden sinds begin deze maand alternatieve aanbieders aan. De klanten in Heeze-Leende kunnen kiezen uit TriNed of Plinq. Glashelder-abonnees in Boekel gaan naar CanalDigitaal. Het is nog onduidelijk wat er met de abonnees gebeurt in Rotterdam en Alphen aan de Rijn. OnsNet Eindhoven geeft aan dat Glashelder niet meer actief was op het netwerk in Eindhoven. 

Glashelder heeft de afgelopen weken ontkend dat het faillissement op de loer lag. Tegenover Telecompaper verklaarde Waterval dat er diverse gesprekken liepen die aan eventuele problemen een einde zouden maken. Ook op de website van de glasvezeldienstenaanbieder verscheen een bericht dat er geen sprake was van ernstige moeilijkheden. Klanten werd afgeraden over te stappen: ‘De continuïteit van de dienstverlening is niet in gevaar en uw contract met Glashelder blijft gewoon rechtsgeldig.’

Na de faillissementsverklaring heeft Glashelder op haar site aan de Rotterdamse klanten te kennen gegeven dat er een ‘onderbreking in de dienstverlening is tot nader order’.

UPC ziet kansen om eerder verloren klanten in Brabant terug te winnen. Volgens HSLnet uit Heeze-Leende benadert het kabelbedrijf Glashelder-klanten met de vraag of ze willen overstappen, omdat de diensten per 1 maart zullen stoppen. HSLnet meent dat de bestaande contracten echter geldig blijven. De klanten krijgen dezelfde diensten onder dezelfde voorwaarden, zo geeft het aan. Overstappen naar de kabel zou lijden tot dubbele abonnementsgelden.

Gerelateerde artikelen