Helft smartphones heeft vingerafdruksensor in 2019

News Wireless Global 5 MEI 2015
Helft smartphones heeft vingerafdruksensor in 2019

De mondiale markt voor vingerafdruksensors voor mobiele devices zal tegen 2019 meerdere miljarden dollars aan omzet genereren. Dat blijkt uit een rapport van Research Capsule.

Een groeiend aandeel van de ruim 10 miljard smartphones en tablets die de komende vijf jaar naar verwachting verscheept worden, zal een sensor voor vingerafdrukken bevatten. Volgens het bureau zal 50 procent van alle verscheepte smartphones tegen 2019 een vingerafdruksensor hebben, waarbij de duurdere smartphones een bovengemiddeld aandeel zullen hebben.

Na de introductie van de betaaldienst Apple Pay in 2014, waarbij de in de iPhone 6 en 6 Plus gebruikte vingerafdruksensor bij transacties gebruikt wordt, wordt verwacht dat mobiele betalen een belangrijke drijver wordt voor de groei in het gebruik van dergelijke sensors. Samsung heeft inmiddels een eigen betaaldienst inclusief vingerafdruksensor (in de Galaxy S6) geïntroduceerd.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen