
Het Nederlandse hostingbedrijf TransIP en het Belgische hostingbedrijf Combell hebben vandaag officieel bekend gemaakt te gaan fuseren. Beide bedrijven gaan verder onder de gezamenlijke naam 'team.blue'. Met de fusie ontstaat volgens TransIP en Combell een bedrijf met een bedrijfswaarde van meer dan USD 1 miljard. Beide bedrijven bedienen 1,2 miljoen klanten in Europa en hebben gezamenlijk 600 man personeel in dienst.
Dat de fusie er aan zat te komen was al langer duidelijk. TransIP en Combell meldde de voorgenomen fusie op 7 mei in het kader van Artikel 34 van de Mededingingswet al aan de Autoriteit Consument en Markt (ACM). De ACM heeft de voorgenomen fusie onderzocht en oordeelde eind mei dat er geen vergunning nodig is voor deze fusie. Volgens de ACM is er geen reden om aan te nemen dat de fusie de daadwerkelijke mededinging op de Nederlandse markt of een deel daarvan op significante wijze zou belemmeren.
Oprichters van TransIP en Combell, Ali Niknam en Jonas Dhaenens, willen van team.blue één van de grootste hostingproviders in Europa maken. Om dat doel te realiseren, wil het bedrijf ook andere hostingbedrijven aantrekken om diensten onder het label van team.blue aan te gaan bieden.