
Technologieconcern HPE wil Silver Peak overnemen. Het bedrijf moet onderdeel worden van Aruba (routers, switches). HPE zou USD 925 miljoen voor Silver Peak neertellen. Silver Peak heeft wereldwijd meer dan 1.500 productie SD-WAN-klanten. Het volledige personeelsbestand zal naar Aruba verhuizen.
HPE verwacht dat Silver Peak zal helpen bij het bieden van een uitgebreid, veilig netwerkportfolio voor campus-, filiaal-, datacenter- en externe werkomgevingen. Het aanbod van Silver Peaks zal met name het Aruba Edge Service-platform versterken, zelfsturende WAN's helpen ondersteunen en klanten veilige thuis-werk-ervaringen bieden. Samen kunnen de bedrijven de connectiviteit, beveiliging en AI-mogelijkheden leveren die nodig zijn om de Edge met de cloud te verbinden.
HPE verwacht dat de combinatie bijdraagt aan de omzetgroei en brutomarkt van het Intelligent Edge-segment. De transactie, die naar verwachting in het vierde kwartaal van HPE's boekjaar 2020 wordt afgerond, zou neutraal moeten zijn voor de aangepaste WPA (winst per aandeel) in het volledige boekjaar 2022.