KPN-COO Farwerck tijdens AVA herbenoemd

Nieuws Algemeen Nederland 13 APR 2017
KPN-COO Farwerck tijdens AVA herbenoemd
De Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA) van KPN heeft op 12 april ingestemd met alle agendapunten. Dat laat KPN weten in een kort persbericht. kennisgeving van de AVA heeft de Raad van Commissarissen (RvC) Joost Farwerck herbenoemd als lid (COO) van de Raad van Bestuur, voor een tweede termijn van vier jaar. 

Farwerck is als COO verantwoordelijk voor de implementatie van de operationele- en netwerkstrategie van KPN. Op basis van de behaalde resultaten van Farwerck en kijkend naar de uitvoering van KPN’s strategie in de toekomst, stelde de RvC in februari tijdens het voorstellen van de herbenoeming dat continuering van de benoeming Farwerck in het beste belang is van het bedrijf en alle belanghebbenden. 

De RvC had Derk Haank en Carlos García Moreno Elizondo ook voorgedragen ter herbenoeming in de eigen gelederen. Dit is eveneens goedgekeurd door de AVA. 

Verder hebben de aandeelhouders ingestemd met het voorstel om over het jaar 2016 een dividend van 0,125 euro per gewoon aandeel vast te stellen, bestaande uit een regulier dividend van 0,10 euro per gewoon aandeel en een extra interim dividend van 0,025 euro per gewoon aandeel, gerelateerd aan het ontvangen dividend van Telefónica Deutschland. Het slotdividend van 0,067 euro per gewoon aandeel zal op 21 april 2017 cash uitbetaald worden onder aftrek van 15 procent dividendbelasting. Op 18 april 2017 zullen de aandelen ex-dividend worden genoteerd. 

KPN liet in maart van dit jaar weten een belang van 1,4 procent (72,0 miljoen aandelen) in de Spaanse operator Telefónica te krijgen in ruil voor 178,5 miljoen aandelen van KPN in Telefónica Deutschland. De operator zag zijn belang in Telefónica Deutschland na deze transactie teruglopen van ongeveer 15,5 procent tot zo’n 9,5 procent. De operator kreeg in 2013 vijf miljard euro in contanten voor de verkoop van zijn Duitse mobiele dochter E-Plus aan Telefónica, evenals een belang van 20,5 procent in het nieuwe Telefónica Deutschland. 

In november 2015 verkocht KPN 150 miljoen aandelen in Telefónica Deutschland. De opbrengst werd een jaar later uitgekeerd aan de aandeelhouders, samen met de opbrengst van de verkoop van de Belgische dochter Base (1,2 miljard euro) aan Telenet in februari 2016.

Gerelateerde artikelen