KPN rondt pilot KoperUit succesvol af

Nieuws Breedband Nederland 6 MAY 2021
KPN rondt pilot KoperUit succesvol af

Het merendeel van de nog actieve koperaansluitingen van KPN in Amsterdam IJburg, Bennekom, Bergeijk, Eersel, Eibergen en Zwolle Stadshagen is op 1 april 2021 uitgezet. Dit is gebeurd in het kader van een pilot voor KoperUit, waarbij KPN NetwerkNL koperverbindingen in plaatsen waar al glasvezel beschikbaar is, buiten gebruik stelt. De pilot stond in eerste instantie gepland voor 1 april 2020, maar werd in 2019 met een jaar verlengd. Nu is de pilot dus afgerond.

In de eerdergenoemde gebieden, met een kleine 40.000 aansluitingen, maakten de meeste eindgebruikers al gebruik van de glasvezelaansluiting en de afgelopen maanden zijn ook de resterende actieve lijnen overgezet op glasvezel. KPN wil zijn kopernetwerk uiteindelijk in 2023 op grote schaal uitzetten.

KPN Wholesale heeft met de uitschakeling in de gebieden de diensten MDF-access, WBA/VULA over koper, WLR/CPS, WEAS over koper en ILL 2 Mbit/s op adressen binnen de contouren van het FTTH-aansluitnetwerk beëindigd. Buiten de contouren van het FTTH-aansluitnetwerk – dat betreft adressen in buitengebieden en op bedrijventerreinen – is de koperdienstverlening deels beëindigd. Een zeer klein deel van de adressen heeft de koperaansluiting vanaf een straatkast voorlopig behouden, daar zijn VULA/WBA-breedbandtoegang (maar zonder telefonie op basis van linesharing) over koper en de nieuwe variant van WEAS nog mogelijk.

Migratieregelingen voor MDF-access, WEAS over koper en WLR

KPN Wholesale heeft een aantal nieuwe migratieregelingen in het leven geroepen voor de diensten MDF-access, WEAS over koper en WLR, die momenteel over koper worden afgenomen. Voor VULA geldt de migratieregeling die in artikel 2 van het Amendement VULA v2.0 van 31 oktober 2018 is beschreven ook voor bestaande afnemers van VULA met wie die regeling nog niet is overeengekomen. Voor WBA is vorig jaar zomer al een migratie-aanbieding aan afnemers geboden. Deze blijft geldig.

Voor elk van de diensten MDF-access, WEAS over koper en WLR geldt een aparte regeling, maar de rode draad van elke regeling is dat het aantrekkelijk wordt om snel na aankondiging van de End-of-Lifedatum van koper naar glasvezel te migreren en daarvan de voordelen te ervaren. Tarieven voor de gemigreerde koperdiensten blijven namelijk vanaf het moment van migratie naar het doelportfolio tot anderhalf jaar na de End-of-Lifedatum op het niveau van de kopertarieven. Met deze regelingen worden eventuele drempels om snel over te stappen naar hetglasvezelnetwerk weggenomen, meent het bedrijf

Gerelateerde artikelen