
Croot sprak onder meer over washing-as-a-service, een concept waarbij slimme wasmachines zichzelf kunnen programmeren en zaken als water verbruik en energieconsumptie regelen. Op dit gebied werkt KPN samen met Samsung.
KPN liet vragen over de samenwerking onbeantwoord.
De focus van KPN op multiplay en op nieuwe diensten (zoals cloud, e-health, M2M) biedt nieuwe omzetstromen, met een volgens KPN veelbelovende ontwikkeling in het afgelopen kwartaal. Het aantal multiplay-klanten groeide met 26.000 naar 181.000. De omzet uit zakelijke multiplay-diensten kwam uit op 10 miljoen euro.
KPN lanceerde twee M2M-diensten in het eerste kwartaal van dit jaar: luggage tracking & processing samen met KLM en de Fast Track Company; M2M connectiviteit voor Tesla Motors samen met M2M World Alliance.
Croot verwacht dat er met de komst van M2Mv een 'enorme' hoeveelheid aan commerciële modellen zal ontstaan vanwege de betrokkenheid van verticals met ieder zijn eigen insteek. Samenwerking met deze partijen is volgens Croot dan ook van essentieel belang.