EC stopt 1 miljoen euro in pilotproject zorg-op-afstand

Nieuws Breedband Europa 1 AUG 2014
EC stopt 1 miljoen euro in pilotproject zorg-op-afstand

De Europese Commissie heeft een oproep gedaan voor het indienen van pilotprojecten op het gebied van e-health en welzijn voor open access FTTH-netwerken. Er is maximaal één miljoen euro beschikbaar voor het pilotproject dat wordt uitgekozen. Voorstellen kunnen tot 30 september worden ingediend. Naar verwachting wordt het budget dan eind 2014 toegekend.

Volgens Neelie Kroes, scheidend Europees Commissaris voor de Digitale agenda, is het belangrijkste doel van het pilotproject om diensten te ontwikkelen die toegankelijke zorg op afstand mogelijk kunnen maken. Kroes verwijst naar al opgestarte e-health projecten die draaien op open access FTTH-netwerken in Zweden en Finland.De Commissaris stelt dat beide landen vooruitstrevend zijn op het gebied van diensten voor zorg op afstand.

De ervaring opgedaan in deze projecten dienen samen met de ervaringen uit het pilotproject om praktische en winstgevende diensten voor laagdrempelige zorg en welzijn voor met name senioren tot stand te brengen, die in de hele EU toepasbaar zijn. Kroes verwacht dat de resultaten ook nuttig zullen zijn voor het werk van de actiegroepen C2 ('onafhankelijk leven') en B3 ('geïntegreerde zorg') van het Europese Partnerschap voor actief en gezond oud worden.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen